X

گوگل Mobile First Indexing چیست
حمید ملکی

گوگل Mobile First Indexing چیست

الگوریتم Mobile First Indexing گوگل

با توجه به فراگیر شدن تلفن های هوشمند و تبلت ها که روز به روز هم در حال گسترش است و خیلی از مردم کارهای خود را از طریق این گجت ها انجام می دهند و با توجه به اینکه درصد جستجو در گوگل از طریق تلفن همراه در سال 2017 نسبت به دسکتاب رشد شدید داشته گوگل الگوریتم جدید خود را که Mobile First Indexing نام دارد معرفی کرده است ، در نتیجه گوگل سعی می کند وب سایت هایی که محتوای آن ها هم خوانی بهتری با گوشی موبایل دارد را در اولویت قرار دهد.

نحوه کار Mobile First Indexing به چه صورت است

حتما این سوال در ذهنتان خطور می کند که نحوه کار Mobile First Indexing به چه صورت است ؟

در قدیم اولویت اول گوگل در محتوای وب سایت نسخه دسکتاپ بود ولی با رشد فناوری اخیر در صنعت موبایل و تبلت و اینکه بیش از نصف کاربران اینترنت از موبایل و تبلت استفاده می کنند گوگل بعد از سالها استراتژی جستجوی خود را از دسکتاپ به موبایل تغییر داد. پس گوگل معیار رتبه بندی سایت ها را به جستجوی موبایلی تعییر داد.

هدف از این الگوریتم ایجاد بستری مناسب برای محتوای بهتر برای کاربرانی است که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند لازم به ذکر است که هدف از این الگوریتم به کنار گذاشتن دسکتاپ برای همیشه نیست بلکه فقط ایندکس گذاری محدوتر آن نسبت به ایندکس گذاری موبایل است

 

در اینجا روشی معرفی می کنم که بتوانید وب سایت خود را با Mobile First Indexing همگام کنید

شما می توانید با کمک تکنولوژی AMP وب سایت خود را با الگوریتم Mobile First Indexing همگام کنید

طراحی وب سایت ریسپانسیو با استفاده از تکنولوژی AMP

تکنولوژی AMP این امکان را به راحتی به ما می دهد تا سرعت وب سایت موبایلی خود را بهبود ببخشیم. این فریم ورک به صورت اوپن سورس برای راحتی برنامه نویسان ارائه شده است تا برنامه نویسان بتوانند به کمک آن اندازه صفحات وب سایت موبایلی خود را بهبود ببخشند طبق متن بالا اگر حجم صفحات بالایی دارید سریعا نسبت به کاهش صفحات از طریف تکنولوژی AMP اقدام کنید.

 

مطلب قبلی ده نکته مهم سئو - قسمت دوم
مطلب بعدی ده نکته مهم سئو - قسمت سوم
Print
11054 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
ارسال پیام تلگرامی به مدیر
تماس با ما